Bramy rolowane
nie wymagają wolnego miejsca przed garażem do otwierania i zamykania,
nie zajmują miejsca pod stropem, dzięki czemu nie trzeba brać pod uwagę bramy przy projektowaniu oświetlenia lub konstrukcji dachu,
mogą być montowane przed otworem wjazdowym,
brama jest zwijana do trwałej aluminiowej skrzynki umieszczonej nad otworem wjazdowym,
dla wygody użytkowania zalecane jest otwieranie automatyczne.
Materiały
Bramy rolowane KRISPOL zbudowane są z trwałych profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, co zapewnia ochroną przed utratą ciepła. W przypadku garaży podziemnych doskonałym rozwiązaniem są bramy z profilami wentylacyjnymi. Krispol ma również w ofercie profile z okienkami, które umożliwiają doświetlenie garażu.
Pancerze bram garażowych rolowanych KRISPOL dostępne są w wielu kolorach, m. in. białym, brązowym, jasnobeżowym, srebrnym, purpurowym, soczystozielonym. Klient ceniący naturalną kolorystykę może zdecydował się na bramą wyglądem przypominającą drewno – w dekorze złoty dąb lub mahoń. Prowadnice i (w przypadku bramy zewnętrznej) obudowa dostępne są w dowolnym kolorze palety RAL. Takie rozwiązanie pozwala na idealne dopasowanie kolorystyki całej bramy do elewacji budynku, a tym samym wpływa bezpośrednio na estetykę całego domu.
KRISPOL wyposaża swoje bramy rolowane w szereg zabezpieczeń, które chronią przed przykrymi niespodziankami – włamaniami i wypadkami.
wieszak segmentowy blokujący – montowany na wale, blokuje pancerz bramy uniemożliwiając podniesienie go od zewnątrz
hamulec bezpieczeństwa – gwarantuje, że brama nie opadnie gwałtownie w razie awarii silnika,
zabezpieczenie krawędziowe optyczne – chroni przed zgnieceniem,
fotokomórki natynkowe – nie pozwalają na zamkniecie się bramy, jeżli na jej drodze znajduje się jakakolwiek przeszkoda.
Bramy rolowane standardowo wyposażone są w silnik rurowy z awaryjnym otwieraniem korbowym. W zależności od przeznaczenia bramy (miejsca, w którym ma być zamontowana) Klient ma do wyboru różne sterowniki: pilot, włącznik klawiszowy oraz przełącznik kluczykowy. Dużą popularnością cieszą się nadajniki dwu-, lub czterokanałowe umożliwiające jednocześnie sterowanie wieloma elementami wyposażenia obiektu.